AA Visioon Stuudio
eesti keeles inglise keeles

Koostööpartnerid: Kanal 2 Eesti Televisioon TV3 YLE TV2 RAI

Saatesarjadest

Sõida maale!

laupäeviti  alates 17.jaanuarist 2009 ETV-s kell 10:00

Maaelusaade “Sõida maale!” tutvustab tegusaid maal elavaid inimesi. Elu maal pakub lisaks luksusele elada stressivabalt looduse keskel ka ennenägematuid eneseteostamise võimalusi. Neid häid ideid tahamegi vaatajatega jagada. Esimeses saates kohtume Pivarootsis elava näitleja Andrus Vaarikuga. Et käes on metsatööde aeg, käime Hirvli metsamehe Taavi Rajaga kodumetsas vaatamas, kuidas harvendusraiet teha ning uurime meistri käest, milliseid tööriistu selleks vaja on. Anname nõu, kuidas  külaliikumise jaoks raha nõutada ning uurime, kes on toas kõige ägedamad talvised õitsejad. Saatejuht on tuntud raadiohääl Rain Kelk. 

 

Juhtimisaju , II hooaeg

reedeti   alates 6.veebruarist 2009 ETV-s kell 19:30

 

Harivas ja meelelahutuslikus telemängus hakkavad kolmeliikmelised meeskonnad lahendama erinevaid juhtimisprobleeme Eesti tuntud firmades.

Vaatajatel avaneb kord nädalas võimalus pääseda ühe maineka firma kinniste uste taha ning näha, milliste probleemidega puutuvad igapäevaselt kokku sealsed tippjuhid.Telemängu võistlejad külastavad 15 tuntud ettevõtet.

Eestlane ja venelane

neljapäeviti   alates 15. maist 2008 Kanal 2 -s kell 20:00

Tegemist on komöödiaseriaaliga, kus vabariigi juubeliaasta kontekstis keskendutakse teemale, millega senimaani on Eesti telemeedias vaid ääri-veeri tegeletud. Eurokantseliidi ja lõimumisloosungite asemel näeme ekraanil luust ja lihast inimesi, eestlasi ja venelasi. Kui ametlikus keelepruugis on isegi sõna „venelane“ tabu-varjundiga, siis selles seriaalis me ühtegi „muukeelse kogukonna esindajat“ ei näe. Venelased on venelased ja eestlased eestlased, koos kõigi oma stereotüüpsete mõttemallidega iseenda ja teise kohta – kust mujalt see huumor muidu ikka sünniks.

Seriaali tegevus toimub kortermajas, kus naabrite vahel tuleb ette mõndagi. Kesksed tegelased on Sirje (Pille Lukin) ja Tõnu (Henrik Normann), parimas vanuses abielupaar, kel naabriteks sama kõbusad Maša (Larissa Savankova) ja Miša (Eduard Toman).

Nagu arvata võib, on nii Tõnu kui Sirje endast piisavalt heal arvamusel, mistõttu naabrite ülevoolav muretus neid üsna kergesti ärritada suudab. Igatahes pusiks nad kasvõi hambad ristis ihuüksi oma tegemisi, kui et kutsuks appi Miša või Maša. Kuigi nood vägagi tahaks kõike teha koos, hurraa ja vilega, tagajärg pole alati olulinegi. Ja nagu näeme, viib venelase hoogne haare mõnigi kord kiiremini tulemuseni kui eestlase ettevaatlik madala profiili hoidmine. 

Konfliktide tekkeks pole ju palju vaja. Piisab valesti pillatud prügist, valesti mõistetud sõnast, valest poliitilisest eelistusest. Ja vahel saab inimesel oma naabrist ju ka lihtsalt niisama villand. Kuid tegu on komöödiaseriaaliga, mistõttu paha saab alati palga ja iga lõpp on enamasti lohutav. Kus vaja, kuuleb seriaalis ka vene keelt, mis eesti vaataja jaoks subtitreeritakse.

Eestlastel on ka poeg Sander (Aleksander Ots) ja venelastel tütar Katjuša (Jekaterina Novosjolova), mõlemad oma hormonaalse aktiivsuse parimates aastates. Ja rahvustevahelises puude ja maade jagamises pole neil sugugi väike roll.

Kindlasti ei oleks elu selles majas see, mis ta on, kui poleks Daami koerakesega (Anne Paluver Amandaga). Temal, nagu naabrimuttidel kombeks, jätkub nuuskivat nina igaühe probleemidesse. Ja kus neid ei ole, sinna oskab ta neid ka tekitada.

Veel tekitavad seriaalis segadust Heiki (Martin Mill) ja Tibin (Elina Pähklimägi), kes valel ajal valesse kohta sattudes panevad proovile mitme teise mehe enesevalitsuse

Juhtimisaju

neljapäeviti  alates 17.jaanuarist 2008 ETV-s kell 18:15

Harivas ja meelelahutuslikus telemängus hakkavad kolmeliikmelised meeskonnad lahendama erinevaid juhtimisprobleeme Eesti tuntud firmades.

Vaatajatel avaneb kord nädalas võimalus pääseda ühe maineka firma kinniste uste taha ning näha, milliste probleemidega puutuvad igapäevaselt kokku sealsed tippjuhid.Telemängu võistlejad külastavad 15 tuntud Eesti ettevõtet: Premia Tallinna Külmhoone, Reval Hotel Olümpia , Fazer Amica, TNT Eesti, Eesti Päevaleht, Eesti Rahvusringhääling, Saksa Auto, Elcoteq Tallinn, Kalevi šokolaadivabrik, Ragn Sells, Skype, G4S, Tallinna Sadam, Hansapank Eesti ja Eesti Energia jaotusvõrk. Saatejuht on Marko Rillo. 

Kes teab?   

Alates 2008 aasta septembrist saavad noored jälle vaadata Eesti Televisiooni eetris lõbusat ja harivat telemängu "Kes teab?" Saatejuhid on Venno Loosaar ja Svetlane Matskevitš.

                                                                                                                                                                         

Ruudulipp 2008   

pühapäeviti enne VORMEL 1-te   TV 3  alates 13. maist

 Maikuus alustab oma kolmandat hooaega mootorispordisaade Ruudulipp.                          

Ka tänavustes keskendutakse erinevate alade eesti meistrivõistluste kajastamisele, lisaks ülevaated ka noorte ja rahvaspordisarjadest.Kuna sel aastal sõidab nii kahe kui neljarattalistega hulgaliselt eestlasi välisvõistlustel ja paljud neist võitlevad ka kõrgete kohtade eest maailma paremate hulgas, siis loomulikult kajastame ka nende tegemisi. Värvi annavad Ruudulipule juurde ka välisuudised ja traditsiooniline amatöörvideote konkurss.  Saatejuht Marek Lindmaa

 

Kuhu lähed , euroraha?

E kell 18.15, kordus K, ETV

Euroopa Liidu 10 rikkamat riiki on 3 korda jõukamad kui 10 vaesemat riiki. Majanduslike ja sotsiaalsete erinevuste vähendamiseks paigutab euroliit suure osa oma eelarvest struktuurifondidesse. Sealt saavad toetust need, kes arenemiseks tuge vajavad ja esitavad igati põhjendatud ning samas ka jätkusuutliku projekti. Meie 5 saadet räägivadki euroraha kasutamise vajalikkusest ja võimalustest, taotlejate edust ja tagasilöökidest. Lisaks näiteid Euroopa südamest Indrek Treufeldti vahendusel.

Saatejuht on Margus Saar

Vaata promoklippi!

112

R kell 20.00,   KANAL 2
Dokumentaalsarjas 112 võideldakse inimeste elu ja tervise eest. Me kihutame kiirabi- ja tuletõrjeauto sireenide saatel inimeste juurde, kes oma meeletu valu, traagilise õnnetuse või tuleleekidega enam üksi hakkama ei saa. Tuleb kutsuda abi. Loodetavasti ei satu te reaalses elus kunagi saates nähtud olukordadesse. Kui tõesti peaks midagi juhtuma, siis ehk oskate 112-e meenutades õigesti reageerida.

Päris maalased

ETV

Suures linnastumistuhinas ei mõtlegi me enam, kes maal elavad ja mida seal tehakse. Pigem arvatakse, et niikuinii maal midagi teha pole, parem kolida linna, kus on töö ja raha. Kuna aga siiski Eestist pole saanud ühtne Tallinn, käib maal töö ja elu täies hoos ja maaelu edasiviijaid jätkub veel tulevikuski.

12 saatest koosnev sari “Päris maalased” näitab, kes on see päris maalane, kuidas ta tänapäeval elab ja miks tal on maal hea elada. Saatejuht Margus Saar külastab erinevaid perekondi üle kogu Eesti, näidates, et maal on võimalik elada ja tegutseda nii lapsel, noorel, keskealisel kui vanuril. “Päris maalased” tutvustab pere- ja kogukondi läbi mitme põlve.

Eesti Meistrivõistlused 10-s Tantsus
Traditsiooniliselt peetakse igal aastal Eesti Meistrivõistlused 10-s tantsus, mille seekordne toimumispaik oli Audentese ülikooli spordihoone. Kohal oli kogu Eesti paremik, kes äärmiselt pika võistluspäeva jooksul selgitasid välja parimad tantsijad koguni kümnes erinevas tantsus. Kanal 2 näitab võistlusest tunniajast saadet, mida aitab kommenteerida aastakümneid noori tantsijaid treeninud Merle Klandorf.
Lõik standardtantsust
Lõik ladina tantsudest

 

Dilemma

N 18.15, kordus R 14.50
Dilemma on uus saatesari, mis uurib elu Eestimaal. Seda, millised on olukorrad ja probleemid, millega igapäevaselt puutub kokku ükskõik kes meie seast; millised on dilemmad, mis meid valikute ette seavad. "Dilemma" on kakskeelne saade: kõneldakse nii eesti kui vene keeles, aga arusaamise hõlpustamiseks on tekstid alati ka tõlgitud.
Sarjal on ka kaks saatejuhti: Aleksandra Manukjan ja Viktoria Ladõnskaja, kes kordamööda oma saateid veavad.
Sari valmib Euroopa Liidu programmi Phare toetusel.

Tudivillu Sõida Maale Eestlane ja venelane 112 Juhtimisaju Motosport TXTBoxing Tants