AA Visioon Stuudio
eesti keeles inglise keeles

Koostööpartnerid: Kanal 2 Eesti Televisioon TV3 YLE TV2 RAI

 

   Kanal 2
laupäev kell 8:45
pühapäev kell 9:00

TÄIESTI UUES LASTESAATES "TUDIVILLU TULEB ÕUE" ALUSTAVAD OMA SEIKLUSI KAHESAJA AASTANE  NUKUTEATRI MAJAHALDJAS TUDIVILLU JA TEMA SÕBRAD TUULI NING OPERAATOR KLÕPS.  ET MAJAHALDJAS POLE VÄHEMALT SADA AASTAT ÕUE SAANUD , OOTAVAD TEDA KOOS SÕPRADEGA EES PÕNEVAD RETKED METSADESSE , RABADESSE JA ISEGI KOSMOSESSE!

TUDIVILLU ja KLÕPSU rollis esineb Venno Loosaar ning TUULIT mängib Teele Uustani.

 PILDID JA FOTOD SAATKE MEILE :    

 

 MEIE AADRESSID : 

 TUDIVILLU@AAVS.EE 

 TUDIVILLU TULEB ÕUE,   KANAL 2  ,   MAAKRI 23A , 10145 TALLINN         

 

Nb!   Lisage  piltidele kindlasti ka oma telefoni number või e-post aadress, et saaksime teiega ühendust  võtta kui olete loosiga võitnud  METSAELU AABITSA  või lauamängu VÄHENDAME VÕIDU.    

1.SAADE  06.MÄRTS 2010

ESIMESES SAATES SATUVAD TUULI JA TUDIVILLU VÕLUKEPI ABIL TALVISESSE METSA JA SAAVAD TEADA, ET LUMI ON TEGELIKULT SOE.  OPERAATOR KLÕPS JUTUSTAB,   ET LUMEST MAJAS ON  VÕIMALIK ISEGI ELADA!   KUI TUULI JA TUDIVILLU ON TOAS JÄLLE TAGASI, ESITAVAD NAD ÜHE TOREDA MUINASLOO.

  

JOONISTAGE  PAREMPOOLNE  PILT NII NAGU SEE TEIE ARVATES ÕIGE ON JA SAATKE SEE MEILE! 

 2.SAADE    07. MÄRTS 2010

TUDIVILLU SAAB  OANDU LOODUSKESKUSES TEADA KUIDAS TALVEL KORJATUD KÄBIDEST SAAB SEEMNEID JA KUI KAUA LÄHEB AEGA, ET SEEMNEIST SAAKSID PUUD. OPERAATOR KLÕPS NÄITAB MAAILMA KÕIGE SUUREMAID JA VANEMAID PUID.   TÄDI TIINA ÕPETAB MEISTERDAMA KÄBIST LOOMI. LÕPETUSEKS MUINASJUTT TUULI JA TUDIVILLU ESITUSES!

JOONISTAGE  PAREMPOOLNE  PILT NII NAGU SEE TEIE ARVATES ÕIGE ON JA SAATKE SEE MEILE! 

3.SAADE  13.MÄRTS 2010 

TUULI  JA TUDIVILLU LÄHEVAD KOOS JAHIMEHEGA METSA UURIMA, KUIDAS METSLOOMADEL ELU TALVEL LÄHEB. NAD LEIAVAD LUMELT PALJU JÄLGI , VAATAVAD SISSE KOPRA URUST, KÄIVAD METSKITSE VOODIT VAATAMAS JA LEIAVAD PÕDRA SÕÕGIKOHA. ET LOOMAD VAJAVAD TALVEL KA INIMESTE ABI , VIIVAD TUULI JA TUDIVILLU KOOS JAHIMEESTGA LOOMADELE METSA SÜÜA. OPERAATUR KLÕPS RÄÄGIB KARUDEST JA SAADE LÕPEB MUINASJUTUGA.

JOONISTAGE  PAREMPOOLNE  PILT NII NAGU SEE TEIE ARVATES ÕIGE ON JA SAATKE SEE MEILE! 

4.SAADE  14.MÄRTS 2010

 

TUDIVILLU JA TUULI  PÜÜAVAD KOOS ALEKSEI TUROVSKIGA TEADA SAADA , KAS LOOMAD VÕIVAD OMAVAHEL SÕBRAD OLLA NAGU MULTIFILMIS, VÕI JÄÄVAD KISKJAD IKKA KISKJATEKS. SAAME TEADA , MIKS ON VAJA JAHIMEHI JA SEDAGI , KUIDAS FOTOKAAMERAGA LOOMADELE JAHTI PEETAKSE. JA LÕPETUSEKS MUINASJUTT TUULI JA TUDIVILLU ESITUSES!

SAATKE TUDIVILLULE  OMA  JOONISTUSI VÕI FOTOSID LOODUSEST! 

 5.SAADE  20.MÄRTS 2010

Tuuli ja Tudivillu uurivad loomaaias, kas loomad juba märkavad, et kevad on        peagi käes. Saame teada, kuidas lähevad kevadele vastu hülged ja kuidas said      talvel hakkama siia talvituma jäänud merelinnud. Tudivillu ja Tuuli vaatavad laste   joonistusi ning joonistuste saatjate vahel loosime välja auhinnad. Kõige lõpuks     esitavad Tuuli ja Tudivillu muinasjutu.      

6.SAADE   21.MÄRTS 2010

vaata 6nda saate klippi

Tähetorni Tähetark räägib Tuulile ja Tudivillule taevatähtedest, planeetidest ja kosmose uurimisest. Saame teada, kas pilvede peal saaks hüpata ja miks on mõned pilved valged, mõned hallid, mõned aga hoopis roosad või oranžid. Operaator Klõps esitab vaatajaküsimuse ja lõpetuseks nagu ikka – muinasjutt.

 7.saade 27.MÄRTS 2010

vaata 7nda saate klippi

Tudivillu hakkab  oma tuba kraamima, mida ta pole teinud juba kakskümmend aastat. Õnneks tuleb talle külla Tuuli, kes teab, et prügi ei tohi kõike ühte kokku panna, vaid peab sorteerima. Saates saavadki nad teada, kuidas prügi             sorteeritakse ja mis sorteeritud prügist lõpuks saab. Peale selle saab prügist ka huvitavaid asju meisterdada. Saate lõpuks esitavad Tuuli ja Tudivillu muinasjutu.

8.SAADE  28.MÄRTS 2010

vaata 8nda saate klippi

Kalendrikevad on juba nädal aega kestnud ning Tuuli ja Tudivillu on otsustanud välja kevade märke otsima minna. Selgub, et kevadet on tunda juba kõikide meeltega. Tuuli ja Tudivillu käivad uurimas, kuidas ilma ennustatakse ja miks üldse aastaajad vahelduvad. Ja lõpetuseks muinasjutt Tuuli ja Tudivillu esituses!

 

VAATA SAADETUD PILTE!!!

9.SAADE  03.APRILL 2010

vaata 9nda saate klippi

Tuulile meeldivad kangesti loomad ja ta tahaks endale ka väikest koera võtta. Et teada saada, kas koera pidamine on lihtne või keeruline, lähevad Tuuli ja Tudivillu Nõmme loodusmaja elavnurka ja saavad teada, kuidas erinevaid loomi ja linde kodus pidada. Seejärel puhastavad nad merisigade puuri ja toidavad neid. Saate lõpuks esitavad Tuuli ja Tudivillu muinasjutu.

10.SAADE 04. APRILL 2010

vaata 10nda saate klippi

Tuuli ja Tudivillu jalutavad mere ääres paepangal ja saavad teada, et kõrge pankrannik on tekkinud meresetetest. Paekvidest võib leida ka miljoneid aastaid vanu kivistisi, mis jutustavad teadlastele, milline oli meie loodus miljoneid aastaid tagasi. Ja lõpetuseks muinasjutt Tuuli ja Tudivillu esituses!

11.SAADE 10.APRILL 2010

vaata 11nda saate klippi

Tuuli ja Tudivillu proovivad onu Oskari laboratooriumis omal nahal, mis asi on elekter. Elekter on eluks hädavajalik ning Tuuli ja Tudivillu saavad teada, kuidas tuul elektrit teeb. Sõbrad käivad koos vaatamas hiiglaslikku tuulegeneraatorit. Operaator Klõps esitab küsimuse, nii et jälle on võimalik auhindu võita. Saate lõpetuseks tore muinasjutt.

VAATA SAADETUD PILTE!!!

12.SAADE 11.APRILL 2010

vaata 12nda saate klippi

Et Tudivillu pole metsas käies ühtegi looma näinud, palub Tuuli tal nad Elistvere loomaparki võluda, kus näeb peaaegu kõiki loomi, kes Eesti metsades elavad. Tuuli ja Tudivillu saavad teada, kuidas need loomad looduses elavad ja lõpuks aitavad  nad ka  loomi toita. Operaator Klõpsul on aga näidata oma film ja küsida küsimus, Tuuli ja Tudivillu lõpetavad saate muinasjutuga.

13.SAADE 17.APRILL 2010

vaata 13nda saate klippi

 Tuuli ja Tudivillu käivad koos linnu-uurijaga vaatamas, millised linnud on juba lõunamaalt tagasi jõudnud ja kuidas nad oma elu siin jälle sisse seavad. Selgub, et paljudel lindudel on juba pesadki valmis ja Operaator Klõpsu kaamera abiga saame vaadata ka lindude pesasid ja munasid. Seejärel proovivad Tuuli ja Tudivillu pesakasti valmistada ning lõpetuseks esitavad nad uue muinasjutu.

14.SAADE 18.APRILL 2010

vaata 14nda saate klippi

Et kevad on nüüd päriselt käes, on ojad ja jõed oma jääkaanest vabanenud. Tuuli ja Tudivillu lähevad jõe äärde ja uurivad, kust jõgi algab ja kus lõpeb, miks on mõnel jõel uhked joad. Operaator Klõps näitab filmilõiku sellest, kuidas jõed võivad üleujutusi tekitada ning Tuuli ja Tudivillu istuvad jõel sõitmise paati ehk kanuusse. 

VAATA SAADETUD PILTE!!!

15.SAADE 24.APRILL 2010

Tuuli ja Tudivillu satuvad koos rändlindude parvega Matsalu lahe äärde. Selgub, et seal on praegu koos miljoneid linde, kes seal pesitsevad. Linnuteadlastelt saame teada, miks ja kuidas linde vaadeldakse ja kuidas neid rõngastatakse. Tuuli ja Tudivillu proovivad pilliroost linde meisterdada, Operaator Klõps aga näitab filmi linnuriigist ja Tuuli ning Tudivillu esitavad uue muinasjutu.

16.SAADE 25.APRILL 2010

Tuuli ja Tudivillu avastavad Eesti rannikut. Selgub, et mõnel pool laiub mere ääres kilomeetrite kaupa liiva, teises kohas on aga ainult pilliroog. Uudistame rannikut hooldavaid koduloomi ja Tuuli ning Tudivillu proovivad meisterdada mänguasju, millega mängisid siinsed lapsed sadu aastaid tagasi. Lõpuks jutustab Operaator Klõps oma loo, küsib vaatajaküsimuse ning vaatame ära muinasjutu.

17.SAADE 01.MAI 2010

vaata 17nda saate klippi

Tuuli ja Tudivillu lähevad rappa ja uurivad koos retkejuhiga, millised taimed siin niiskes pinnases ellu jääda suudavad. Uurime, mis on laukad ja kas need võivad ka ohtlikud olla. Teeme tutvust turbaga ja uurime, kuidas inimtegevus mõjutab rabade elu. Operaator Klõps esitab vaatajatele uue küsimuse ning Tuuli ja Tudivillu esitavad järjekordse muinasjutu.

18.SAADE 02.MAI 2010

vaata 18nda saate klippi

Et Tudivillu tahab väga kalale minna, satuvad Tuuli ja Tudivillu järve äärde. Ehkki Tudivillul kala eriti ei näkka, saavad Tuuli ja Tudivillu järveuurijatelt teada, milliseid taimi ja vee-elukaid järve ääres kohata võib ning vaatavad akvaariumis, millised kalad meie järvedes elavad. Opearaator Klõps jutustab sellest, millised on kõige suuremad järved. Tuuli ja Tudivillu poolt aga lõpetuseks muinasjutt. 

19.SAADE 08.MAI 2010

vaata 19nda saate klippi

Kevad on puude istutamise aeg ja Tuuli nng Tudivillu tahavad ka sellel kevadel mõned puud kasvama panna. Lisaks puude istutamisele õpetab metsamees neid ka puid tundma ja nende pikkust ning vanust mõõtma. Nad saavad teada, miks metsi peab hooldama ja kuidas puitu kasutatakse. Operaator Klõps esitab vaatajaküsimuse ning Tuuli ja Tudivillu muinasjutu.

20.SAADE 09.MAI 2010

vaata 20nda saate klippi

Tuuli ja Tudivillu leiavad nii suure puu, millel isegi kahekesi ei õnnestu ümbert kinni võtta. Selgub, et see on väga vana põlispuu, millest räägitakse legende! Tuuli ja Tudivillu saavad teada, milliseid põlispuid meil kasvab ja miks need on meie rahva jaoks olulised. Ka Operaator Klõps jutustab meile puudest, kuid muinasjutt on hoopis teisel teemal!

21.SAADE 15.MAI 2010

vaata 21nda saate klippi

Kevad ei ole äratanud mitte üksnes linnud ja lilled, vaid kusagil lehtede ja sambal varjus kihab ka putukate kevadine elu. Putukate tegemisi käivad Tuuli ja Tudivillu vaatamas Aegviidu looduskeskuses ning Operaator Klõps näitab selliseid imeelukaid, keda saab näha vaid soojadel maadel. Muidugi esitab Klõps ka küsimuse ja kuuleme järjekordset muinasjuttu

 22.SAADE 16.MAI 2010

vaata 22nda saate klippi

Saates „Tudivillu tuleb õue” tahavad Tuuli ja Tudivillu teada, missugused on Eesti kõige kõrgemad mäed ja miks meil ei ole kõrgeid mägesid ega purska vulkaane. Saame teada, kuidas on tekkinud meie väiksed künkad ning voored ja kuidas on meile sattunud hiiglasuured kivirahnud. Operaator Klõpsul on jälle näidata palju uusi pilte ja Tuulil ning Tudivillul rääkida uus jutt.

 23.SAADE 22.MAI 2010

Kevad on täies hoos ja iga päev võib looduses näha midagi uut. Tuuli ja Tudivillu lähevad välja vaatama, milliseid kevadlilli ja huvitavaid taimi näha võib. Taimetargalt saavad nad teada, millised lilled ja taimed kasvavad niidul, millised taimed aga eelistavad kasvukohana metsaaluseid. Saate lõpus vaatame ära muinasjutu.

24.SAADE 23.MAI 2010

Tuuli ja Tudivillu avastavad Soomaa rahvuspargis, et peale taimede, loomade ja maastike väärivad kaitset ka need märgid, mis inimesed on oma tegevusega jätnud aastakümneid tagasi. Avastame varemeid, salakäike, allikaid ja muud põnevat ja arutleme, millises läbisaamises olid inimesed loodusega vanasti. Lõpuks, nagu ikka muinasjutt

25.SAADE 29.mai 2010

Suvi ongi käes ja Tuuli ning Tudivillu lähevad oma viimases saates päris tõelisele matkale. Selgub, et enne seda on vaja õppida palju matkatarkusi, et matkal hätta ei jääks. Ehkki Tuulil ja Tudivillul on seltsiks hea matkajuht, juhtub seiklusi ka nende matkal. Ka Operaator Klõps on suve saabudes elevil ning kibeleb õue. Jagame välja viimased auhinnad tublidele joonistajatele ning kuulame ära muinasjutu.

 

 

Tudivillu Sõida Maale Eestlane ja venelane 112 Juhtimisaju Motosport TXTBoxing Tants